Zpět do obchodu

Registrace

Příběh

Mojí obrovskou inspirací byl a stále je můj děda, se kterým jsem trávila část prázdnin v jeho dřevem provoněné dílně. Ráda jsem ho pozorovala při práci a když bylo potřeba, hned jsem byla při ruce. Schraňovala jsem zbylé dřevěné odřezky, ze kterých jsem si vyráběla různé hračky a dekorace. Z dílny nás vždy vyhnalo až volání babičky, že je jídlo na stole...

Od mala jsem milovala malování. Pamatuji si, že mě paní učitelka ve školce přihlásila do soutěže v kreslení na chodníku, ve které jsem získala třetí místo. Na základní škole byl mým neoblíbenějším předmětem Výtvarná výchova a chvíli jsem navštěvovala základní uměleckou školu v rámci kroužku. Chtěla jsem dále pokračovat na střední umělecké škole, ale rodičům se tento směr nelíbil a protože jsem byla technický typ, zvolili jsme nakonec stavební průmyslovku. Tomuhle oboru jsem se věnovala 12 let a opravdu toho nelituji, byla to velká a důležitá životní zkušenost.

Zásadní zlom přišel s mojí svatbou, kterou jsem si organizovala a chystala sama a jelikož jsem nemohla sehnat takové dekorace a dárečky pro hosty, jaké jsem chtěla, pustila jsem se do jejich výroby. Sklidily velký úspěch a to mě motivovalo pokračovat. Nejvíce mě to táhlo ke dřevu a ručnímu vypalování. Bylo to pro mě, jak kdybych najednou vyplnila pomyslné prázdné místo uvnitř, opravdová vášeň a znovu objevená láska něco tvořit a zároveň očista hlavy po náročné práci... Ze začátku jsem si nakupovala různé dřevěné výřezy a polotovary a do nich zkoušela vypalovat. Přestalo mi to vyhovovat a bavit, chtěla jsem úplně jiné tvary, velikosti atd., tak jsem si postupně začala nakupovat nářadí a zkoušela vyrábět. Ruční výroba  pohltila natolik, že jsem se zhruba po roce úplně vzdala své dosavadní práce a začala se tomu věnovat naplno.

Převážně se zabývám zakázkovou výrobou, protože bych moc ráda do výsledného produktu mimo svého příběhu, vdechla i ten Váš. Pracuji především s českými dřevinami z vlastního lesa, ale k dispozici mám i odřezky tropických. Když mám něco vypálit, nejraději jsou to krásná česká slova.

Jsem stále na pomyslné cestě, učím se, snažím se být co nejšetrnější k životnímu prostředí a používat co nejkvalitnější komponenty a povrchové úpravy.

Velké DĚKUJI těm, kteří mě podporují a doprovází na ne vždy jednoduché cestě!

S láskou

Simka a její dřevěné ♡

067B3D9A-D14E-4137-8F6B-FEF70A6C5DB7

 

Zpět do obchodu