Zpět do obchodu

Registrace

Jak to všechno začalo?

Proč tohle vlastně píšu? Možná svým způsobem terapie, možná někoho bude zajímat, jak to všechno začalo a jak přemýšlím...

Od mala jsem byla snílek a do věcí jsem se pouštěla spontánně a hlavně po hlavě, což mělo občas za následek i pěkně tvrdý dopad, ale nikdy jsem se nevzdávala. Jsem totiž pěkně tvrdohlavá. Takto to začalo i s Dřevěným srdíčkem. Od začátku mě většina blízkých odrazovala, teda kromě mé nejlepší kamarádky, která je mi neskutečnou oporou, děkuji Ti! To nikdy nemůže fungovat, neuživíš se, to jako zahodíš „rozjetou kariéru“? Studovala si vysokou zbytečně, promarníš svoje produktivní roky života! Byla to samé pozitivní slova do začátku podnikání, ale i když jsem o sobě nejen díky tomuto pochybovala, moje srdce mi prostě říkalo, tohle je ta cesta, alespoň prozatím. Zkus to…

Neměla jsem jasné vize, co přesně budu vyrábět a jakým směrem se budu ubírat a už vůbec jsem neměla nějaký business plán. Věděla jsem, že chci ručně vypalovat, chci pracovat se dřevem a přírodními materiály a celý to dělat na zakázku, žádnou sériovku. Taky jsem věděla, že potřebuji peníze do začátku. Takže všechny vydělané peníze z předchozího zaměstnání, jsem hned investovala do nářadí, materiálu a taky jsem si odkládala, abych pokryla první měsíce a měla na zaplacení základních věcí (sociální, zdravotní, poplatky, daně, nájem…)

Díky instagramu se mi podařilo své první výtvory poslat mezi lidi. Ohlasy byly nad moje očekávání, čemuž se zpětně opravdu divím. ALE vždy si říkám, že v ten daný okamžik jsem to dělala s maximálním nasazením, přesvědčením, láskou a jak jen nejlíp jsem uměla.

Začala jsem se tomu věnovat na plný úvazek a po roce usilovné práce a uzavřeném účetnictví sice s nulou, což není úplně motivující, ale ani demotivující, celý si to teď představuju jako pomyslnou startovní čáru. Kdybych měla zhodnotit uplynulý rok, tak jsem se toho tolik naučila, posunula se výrobně i se samotnou prezentací výrobků (což mě hodně trápilo). Posunula jsem se ale i psychicky. Všechny obzory jsou najednou jasnější, už vím, co chci i rozhodně nechci a taky jakým směrech se ubírat.

Určitě chci vyrábět já (dokud budu moct), chci to dělat poctivě, ručně, ekologicky (uvědoměle) a bez CNC strojů a laserů. Chci používat převážně naše dřeviny, výjimečně exotické. Nechci používat materiály na bázi dřeva, což jsou takové, které vznikají dělením na jednotlivé částice – třísky, štěpy, vlákna, dýhové listy a následným slepením čí lisováním.  Chtěla bych spolupracovat s malými českými značkami a dát tím možnost těm, kteří jsou nastaveni podobně jako já. Ráda bych rozjela e-shop se stálou nabídkou a k tomu dělala dál zakázkovou výrobu. Poslední přání je, dostat se účetně do kladných čísel.

Tak držte palce a já budu dělat maximum, aby tomu tak bylo.

S láskou Simka a její Dřevěné srdíčko

Zpět do obchodu